Znajdź najbliższy warsztat

Szukaj

Landi Renzo przejmuje AEB

03.08.2010 »

Konsolidacji branży autogazu ciąg dalszy – we Włoszech doszło na początku lipca 2010 do przejęcia AEB (Alternetive Fuel Electronics) przez potentata lokalnego i światowego rynku, firmę Landi Renzo. Współpraca obu podmiotów już wcześniej była ścisła, teraz jednak zostanie zacieśniona jeszcze bardziej.


  Porozumienie w sprawie nabycia 100% akcji producenta elektroniki do samochodowych instalacji gazowych podpisano 1 lipca 2010 r. Transakcja opiewa na kwotę ok. 42 mln euro, jednak dokładna suma zostanie dopiero obliczona na podstawie danych o wartości aktywów AEB w dniu 30 czerwca. Jak czytamy w informacji opublikowanej na stronie internetowej przejętej firmy, przejęcie nastąpiło w celu uzyskania przez Landi Renzo szerszego dostępu do specjalistycznej wiedzy AEB w dziedzinie elektronicznych układów sterujących do instalacji LPG i CNG, zwłaszcza przez pryzmat rynku wtórnego. Operacja nie wpłynie na prowadzoną przez nabytą spółkę współpracę z innymi graczami w branży.

Fuzja nie oznacza, że założone w 1984 r. AEB będzie odżegnywać się od swojej przeszłości w jakikolwiek sposób. Jak dowiadujemy się z opublikowanego oświadczenia, marka i profil działalności firmy zostaną zachowane, nie nastąpi także wiele zmian na wysokich stanowiskach. AEB widzi natomiast korzyści w połączeniu sił z silnym partnerem – zamierza używać doświadczeń nowego właściciela i jego kontaktów z największymi producentami samochodów, by obserwować nowe trendy i rozwiązania jeszcze przed ich ostatecznym pojawieniem się na rynku i z wyprzedzeniem przygotowywać nowe produkty. W ten sposób Włosi chcą uzyskać przewagę nad konkurencją.

Niech ta wiadomość stanie się solą w oku wszystkich twierdzących, że branża gazowa chwieje się w posadach i chyli ku upadkowi. Z radością obserwujemy, że dzieje się wręcz przeciwnie – połączenia tego typu i na taką skalę dowodzą potencjału i ambitnych planów firm działających na polu LPG i CNG. W końcu, któż by kupował firmę, która nie rokuje dobrze na przyszłość pod względem rozwoju i zysków? Czekamy na pierwsze owoce nowego związku.

Lista dealerów

 • Wyszukaj dealerów naszych instalacji gazowych.

Więcej informacji

>

Zapytaj eksperta
Skoda auto

Aktualności

 • ''Kupujemy kartki UNICEF, pomagamy dzieciom''
  20.10.2011

  '' Poprzez zakup kartek UNICEF firma LANDIRENZO POLSKA w tym roku wsparła programy na rzecz dzieci prowadzone przez UNICEF na całym świecie''

 • TOYOTA ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACE Z LANDI RENZO
  16.09.2010

  TOYOTA ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACE Z LANDI RENZO


 • Landi Renzo USA Corporation zakupiła udziały Baytech Corporation
  11.08.2010

    Landi Renzo USA Corporation, spółka należąca w całości do Landi Renzo SPA, zawarła umowę zakupu 100 % udziałów w Baytech Corporation, jedynej spółki na rynku amerykańskim posiadającej certyfikat CARB na systemy gazowe dla pojazdów grupy General Motors.

 • Landi Renzo przejmuje AEB
  03.08.2010

  Konsolidacji branży autogazu ciąg dalszy – we Włoszech doszło na początku lipca 2010 do przejęcia AEB (Alternetive Fuel Electronics) przez potentata lokalnego i światowego rynku, firmę Landi Renzo. Współpraca obu podmiotów już wcześniej była ścisła, teraz jednak zostanie zacieśniona jeszcze bardziej.