Znajdź najbliższy warsztat

Szukaj

Archiwa

Otwarcie nowej filii w USA

Landi Renzo z siedzibą w Cavriago oraz z 50 letnim doświadczeniem jest światowym liderem w sektorze komponentów i systemów LPG i CNG. , charakteryzuje się również stałym wzrostem przychodów i zakresu działań międzynarodowych. Obroty spółki za rok ubiegły zamknęły się kwotą 270 mln. Euro.

W związku z proekologiczną polityką rządu Baracka Obamy Landi Renzo  S.p.A  posiadające dotychczas między innymi przedstawicielstwa w: Polsce Holandii Brazylii, Chinach, Pakistanie i Iranie otwiera filie w USA. Znana z najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin California będzie miejscem naszej siedziby. Osobą zarządzającą amerykańskim oddziałem będzie Andrea Landi, syn prezydenta Landi Renzo S.p.A  Stefano Landi. Głównym celem będzie rozwój rynku CNG. W szczególności nowa firma będzie uzyskiwać niezbędne certyfikaty i wykona wszystkie procesy przydatne do konwersji pojazdów. W Stanach Zjednoczonych potencjał paliw ekologicznych jest bardziej niż kiedykolwiek wysoki, w szczególności gazu ziemnego mówi CEO firmy Landi Renzo S.p.A Claudio Carnevale. Projekt dyskutowany w parlamencie amerykańskim który jest nazywany NAT GAS ACT , zakłada że do 2014 r. 50% floty publicznej musi być wyposażona w gaz naturalny co daje ok. 2 mln pojazdów. Siedziba amerykańska będzie wyposażona zarówno w magazyny jak i laboratoria.

Kolejna prestiżowa marka samochodu dołącza do listy producentów, którzy wybrali Landi Renzo jako partnera w technologii BI- Fuel. Jest to kolejny powód na to jak auta z instalacją gazową są coraz bardziej popularne. W ciągu ostatnich 8 miesięcy 2009 roku, pojazdy z systemem benzyna – gaz stanowią 19% wszystkich rejestracji.

Potwierdza się również kierunek Landi Renzo, gdzie technologia alternatywnych systemów zasilania została wybrana przez kolejna markę samochodów BMW AG. Systemy Landi Renzo zakładane są w Torrile.

MINI RAY G, z silnikiem 1,4 Euro 4 spala średnio 7,1 l gazu na 100 km. Przy wykorzystaniu obu systemów zasilania  ( benzyna i gaz ) MINI potrafi przejechać 1100 km. bez wizyty na stacji tankowania.

Z punktu widzenia ekologii zasilanie gazowe emituje 10 % CO2 mniej niż zasilanie tradycyjne.

Różnica, pomiędzy dwoma systemami zasilania jest nie do odróżnienia, nie zmieniając dynamiczności, która wpłynęła na ogromna popularność MINI.

Małe są również zmiany w wyglądzie MINI. Dodatkowy zbiornik na LPG ukryty jest pod komorą bagażnika, wlew gazu obok wlewu benzyny pod klapką a wszystkie dodatkowe elementy w komorze silnika ukryte pod osłoną.

MINI RAY przestrzega wszystkich standardów bezpieczeństwa oraz normę ECE/ONU 67/0, co oznacza że może być parkowany we wszystkich garażach podziemnych do poziomu -1 piętra.


Landi Renzo S.p.A światowy leader w sektorze samochodowych instalacji gazowych, został wybrany jako dostawca systemów LPG dla Fiat Group Automobiles.


 Fiat chcąc sprostać wymaganiom rynku zdecydował się na zaproponowanie nowego rozwiązania prezentując na przełomie styczeń- luty swoją ofertę bi-fuel na modele Bravo, Grande Punto i Panda

"Zostać wybranym jako partner Fiat Group Automobiles w rozwoju i produkcji swoich pojazdów bi-fuel LPG to kolejny dowód na wysoki poziom technologiczny i możliwości Landi Renzo S.p.A. w uczestniczeniu w przedsięwzięciach, jako partner głownych producentów samochodów.

Ponad to - mówi Stefano Landi AD Grupy - to potwierdza, że główni producenci nadal chcą proponować pojazdy napędzane mniej szkodliwą energią dla człowieka mając na uwadze niską emisję zanieczyszczeń"

Landi Renzo to światowy leader w sektorze części i systemów LPG i CNG

Firma z siedzibą w Cavriago (Reggio Emilia) i z ponad 50 letnim doświadczeniem, charakteryzuje się ciągłym wzrostem zysków i obecnością w ponad 50 krajach na świecie i z około 70% sprzedażą na tych rynkach.

Landi Renzo S.p.A jest obecna w notowaniach Włoskiej Giełdy na poziomie  Star.

www.landi.it


Lista dealerów

 • Wyszukaj dealerów naszych instalacji gazowych.

Więcej informacji

>

Zapytaj eksperta
Skoda auto

Aktualności

 • ''Kupujemy kartki UNICEF, pomagamy dzieciom''
  20.10.2011

  '' Poprzez zakup kartek UNICEF firma LANDIRENZO POLSKA w tym roku wsparła programy na rzecz dzieci prowadzone przez UNICEF na całym świecie''

 • TOYOTA ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACE Z LANDI RENZO
  16.09.2010

  TOYOTA ROZPOCZYNA WSPÓŁPRACE Z LANDI RENZO


 • Landi Renzo USA Corporation zakupiła udziały Baytech Corporation
  11.08.2010

    Landi Renzo USA Corporation, spółka należąca w całości do Landi Renzo SPA, zawarła umowę zakupu 100 % udziałów w Baytech Corporation, jedynej spółki na rynku amerykańskim posiadającej certyfikat CARB na systemy gazowe dla pojazdów grupy General Motors.

 • Landi Renzo przejmuje AEB
  03.08.2010

  Konsolidacji branży autogazu ciąg dalszy – we Włoszech doszło na początku lipca 2010 do przejęcia AEB (Alternetive Fuel Electronics) przez potentata lokalnego i światowego rynku, firmę Landi Renzo. Współpraca obu podmiotów już wcześniej była ścisła, teraz jednak zostanie zacieśniona jeszcze bardziej.